TOMASZ RACZKIEWICZ

ARTYSTA O WIELU OBLICZACH

Śpiewak operowy, piosenkarz, aktor, kabareciarz, konferansjer.
Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie prof. Eugeniusza Sąsiadka.
Od 1996 roku solista Teatru Wielkiego w Poznaniu.
Artysta występował na większości polskich scen operowych, tj.w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Krakowskiej, Opera Nova w Bydgoszczy, Warszawskiej Operze Kameralnej.
Jako solista Opery Poznańskiej brał udział w licznych tournée zagranicznych, w ramach których uczestniczył m. in. w premierze Salome Straussa w Theatre Munnicipale w Luksemburgu, czy
w wystawieniu spektaklu Galina Landowskiego w Hanowerze podczas światowej wystawy Expo 2000.
Występował również na festiwalach operowych w Carcasonne, Xanten, Santander, Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdrój, Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, Poznańskim Festiwalu Mozartowskim, Nuit Blanche Brussels i in. Odbył tournée po Japonii z Warszawską Operą Kameralną.
Równolegle z pracą sceniczną artysta zajmuje się działalnością koncertową. W jego repertuarze znajdują się dzieła oratoryjne, światowe przeboje, a nawet piosenki kabaretowe. Szczególnie chętnie sięga po międzywojenne szlagiery.
Tomasz Raczkiewicz jest swoistym fenomenem, dysponującym niezwykle rozległą skalą od barytonu do sopranu. Jeśli do tego dołożymy wartką i skrzącą się humorem narrację podczas prowadzonych przez artystę koncertów otrzymamy mieszankę gwarantującą niezwykłe doznania artystyczne.

TOMASZ RACZKIEWICZ

Powrót do góry