ELIZA SCHUBERT skrzypce

 

Obecnie koncertmistrz orkiestry Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Prowadzi także z powodzeniem klasę skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, gdzie jest także kierownikiem sekcji w szkole pierwszego stopnia. Jej uczniowie są laureatami międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych, kontynuują edukację na wyższych uczelniach muzycznych.
Swoją edukację rozpoczęła w klasie skrzypiec Stanisława Hajzera, następnie kontynuowała w klasie skrzypiec prof. Iwony Wojciechowskiej, prof. Michała Grabarczyka i dr hab. Jarosława Żołnierczyka. Ostatni etap edukacji, studia podyplomowe o profilu solistycznym ukończyła egzaminem Konzertexamen w klasie prof. Rosy Fain ( Düsseldorf).
Laureatka konkursów skrzypcowych.
Zainteresowanie różnorodną muzyką przyczyniło się do współpracy z orkiestrą Zbigniewa Górnego, gdzie była również solistką, a także orkiestrą Gorana Bregovića. Była członkiem grupy pierwszych skrzypiec orkiestry Duisburger Sinfoniker, licznych orkiestr kameralnych w Niemczech. Jako pierwszy skrzypek wraz z kwartetem smyczkowym brała udział w nagraniu nominowanej do nagród Fryderyki płyty „ Marysia – wiersze z Kazachstanu, nagraniu płyty Justyny Szafran, także cyklu koncertów z Justyną Szafran, koncertu „ In search of the Soul of Jacques Brel” podczas Festiwalu Malta ( 2010 r.). Jest zapraszana do współpracy jako solistka, kameralistka i koncertmistrz. We wrześniu 2017 roku otrzymała zaproszenie do poprowadzenia jako koncertmistrz opery Eleny Langer „ Figaro gets a divorce” w Grand Théâtre de Genève. Przedstawienie było transmitowane przez telewizję Arte.tv.
W 2019 roku występowała jako solistka wraz z orkiestrą opery poznańskiej pod batutą Maestro Gabriela Chmury.
Zaproszona do udziału jako solistka w koncertach „ Gabriel Chmura in memoriam ”
w 2020 roku, a w 2021 roku „ Oblicza Carmen”.

 

Powrót do góry